استارت آپ ویزای کانادا

اولین مرجع اخذ اقامت دائم از طریق ثبت اختراع و انتقال تکنولوژی با بیش از ۷ شعبه فعال در کشور

کارآفرینی همیشه یک روش قابل توجه و تحسین برانگیز بوده و کشورهای مختلف در سراسر دنیا از این روش به افراد صاحب ایده ، اقامت دائم می دهند . برنامه استارت آپ هم می توان گفت زیرمجموعه برنامه های کارآرینی می باشد که اخیرا بسیار مورد توجه متقاضیان بسیاری قرار گرفته است . البته باید گفت مزیت برنامه استارت آپ به نسبت سایر برنامه های کارآفرینی این است که افراد در برنامه استارت آپ ویزا با اقامت دائم وارد می شوند و بعد از سه سال میتوانند درخواست پاسپورت کانادایی بدهند و شهروند این کشور شوند.

برنامه استارت آپ ویزای کانادا ، باید شامل یک ایده استارت آپی باشد که این ایده باید خلاقانه و نوآورانه باشد و قابلیت رقابت با بازار جهانی را داشته و نیز بتواند برای افراد کانادایی و بومیان این کشور اشتغال به ارمغان بیاورد .

این ایده می بایست قابلیت جذب حمایت سازمان های مشخص شده توسط اداره مهاجرت کانادا را داشته باشد . در اینصورت است که افراد حاضر در آن  استارت آپ می توانند اقامت دائم خود را اخذ کنند . اگر شما هم طرح و ایده خلاقانه ای دارد می توانید بهمراه تیم کاری خود این ایده را از طریق برنامه استارت آپ در کشور کانادا راه اندازی کنید . درصورتی که ایده ندارید پیشنهاد ما برای شما ، اخذ اقامت از طریق انتقال تکنولوژی است که می توانید در این رابطه با مشاورین مجموعه ما صحبت کنید .

ولی در حالت کلی در برنامه استارت آپ افراد تیم استارت آپی بهمراه همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال خود می توانند با اقامت دائم وارد خاک کشور کانادا شوند و از مزایای اقامت دائم کانادا مانند تحصیل رایگان بچه ها و بیمه درمانی و حمایت های دولتی بهره مند شوند .

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا

وارد شدن به این برنامه مهاجرتی مستلزم داشتن شرایط خاصی است .

 • داشتن ایده از الزامات این برنامه مهاجرتی می باشد . پس اگر به شما گفته شده که ایده نیاز نیست داشته باشید ، باید کمی شک کنید !!! چراکه داشتن ایده و نیز تیم کاری از اولویت های این برنامه است.
 • تهیه بیزنس پلن کامل و جامع طبق شرایط محیطی و کسب و کار کانادا
 • گرفتن نامه تایید و حمایتی از سازمان های حمایتی مورد تایید کانادا ، الزامیست . تنها درصورت داشتن نامه حمایتی است که میتوان برای افراد زیرمجموعه این برنامه وارد پروسه اقامت دائم شد
 • داشتن نمره زبان CLB5 معادل آیلتس 4.5 که سطح پایینی از زبان انگلیسی است
  این در مورد کلیه متقاضیان تیم کاری استارت آپ  صادق است و باید نمره زبان خود را در زمان تعیین شده ارائه دهند
 • داشتن حداقل حساب بانکی برای یک سال هزینه زندگی (۱۲,۶۶۹ دلارکانادا برای یک نفر –  ۱۹,۳۹۰ در کانادا برای ۳ نفر)

مراحل کاری

پس از دریافت  مدارک هویتی و مدرک زبان  clb5  متقاضی ، بررسی و ثبت بین المللی ایده متقاضی ، بیزینس پلن توسط کمپانی آمریکایی تدوین شده و پس از فراهم شدن مقدمات لازم برای گرفتن نامه حمایت از سرمایه گذاران letter of support تیم مخصص مجموعه نیکان وارد مرحله مذاکره می شود . پس از اخذ گواهی نامه تایید در صورت خواست متقاضی . امور مربوط به مهاجرت نیز توسط مجموعه قابل پیگیری می باشد .

مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا (work permit)

این مجوز دقیقا بعد از مرحله تایید ایده استارت آپی توسط سازمان سرمایه گذار و صدور نامه حمایتی ، به درخواست متقاضی قابلیت صدور دارد . این ویزا یک ساله می باشد و این اجازه را به متقاضیان می دهد که وارد خاک شده و مشغول بکار شوند تا زمانی که اقامت آنها توسط اداره مهاجرت کانادا تایید شوند . روند تایید اقامت دائم بطور معمول یک ساله انجام میپذیرد ولی اگر طولانی تر شود ، امکان تمدید اجازه کار وجود دارد تا فرد متقاضی و تیم استارت اپ ، بتوانند با خیال آسوده به فعالیت خود ادامه دهند.

شرایط سرمایه گذاران و سازمان های حامی استارت آپ های کانادا

سازمان های سرمایه گذاری در کانادا در سه دسته تقسیم بندی می شوند که به شرح زیر هستند :

 • ونچر کپیتال ها (venture capitals) :
  این دسته از سرمایه گذاران برای ایده های بزرگ و رشد یافته سرمایه گذاری میکنند .در واقع ایده باید در سطح فروش متوسط رو به بالا باشد تا نظر این دسته از سرمایه گذاران را به خود جلب کند.
 • انجل اینوستورها: (angel investors)
  این دسته از سرمایه گذاران معمولا با دریافت درصدی از سهام شرکت ، در سرمایه گذاری در آن ایده سهیم می شوند و باعث رونق گرفتن آن طرح می شوند . البته انجل ها در حد ونچرها در انتخاب طرح و ایده سختگیری ندارند و نسبتا راحت تر پروژه و طرح های جدید را می پذیرند.
 • انکوباتورها: ( incubators )

این مراکز در واقع به نوعی در کنار استارت آپ ها قرار می گیرند و باعث رشد و رونق آن طرح و ایده می شوند . در واقع در رساندن اطلاعات و در جهت استارت و پیشبرد ایده ، به تیم استارت آپ کمک می کنند و بعضا هم مبالغی دریافت میکنند .

اقامت تضمینی

نیکان ویزا تنها مرجع اخذ اقامت دائم از طریق ثبت اختراع و استارت آپ ، با بیش از ۷ شعبه فعال در سراسر کشورافق نیکان زیرمجموعه‌ای از افق نیکان می‌باشد.

آخرین مقالات

از آخرین اخبار مهاجرت با خبر شوید