تلنت آمریکا

اولین مرجع اخذ اقامت دائم از طریق ثبت اختراع و انتقال تکنولوژی با بیش از ۷ شعبه فعال در کشور

اقامت امریکا

اقامت کشور آمریکا همیشه و برای اکثریت افراد در سراسر دنیا جذاب بوده و هست . روش ها و مسیرهای متعددی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد ولی در حال حاضر اخذ اقامت کشور آمریکا مشکل و زمان بر شده است . یکی از روش های اخذ اقامت کشور آمریکا روش EB1 میباشد که در نهایت منتج به گرین کارت آمریکا می شود .

EB1 مختص افرادی است که در زمینه خاصی تخصص فوق العاده ای دارند ، این حرفه می تواند در حوزه هایی مانند صنعت ، هنر ، علوم ، ورزش ، تجارت و … باشد که فرد می بایست این توانمندی خود را به اثبات اداره مهاجرت برساند .

EB1 که مخفف Employment-based است ، مزایای بسیاری دارد که درصورتی صورت میپذیرد که فرد بتواند توانمندی خود را ثابت کند که این به خودی خود کار راحتی نیست .

مزایای EB1 امریکا

داشتن اجازه کار
برای افرادی که ویزای EB1 امریکا را دارند دیگر نیاز به اخذ گواهینامه اجازه کار نمی باشد و این در نوع خود در وقت و سرمایه فرد صرفه جویی میکند چراکه اخذ گواهینامه کار در کشور آمریکا بسیار پر هزینه و زمانبر است . چرا که این گواهینامه کار نیاز به تایید اداره کار امریکا دارد که هیچ آمریکایی برای پوزیشن شغلی مربوط وجود نداشته باشد . و اگر حتی شما بعنوان بهترین نیروی ممکن برای این موقعیت کاری باشید هم درصورتی که نیروی کار آمریکایی برای ان وجود داشته باشد ، عملا دیگر شما شانسی برای این ویزا نخواهید داشت .
مدت زمان اخذ این ویزا درصورت اثبات توانمندی فرد ، بسیار کوتاه تر از سایر مسیرهای گرین کارت آمریکاست . علاوه بر این مورد فرد میتواند همزمان با پرونده EB1 ، مسیرهای مهاجرتی دیگری را برای خود در نظر داشته باشند .

انواع ویزای EB1

ویزای EB1 به گروه های زیر تقسیم بندی می شوند :

EB-1A مخصوص خارجی هایی است که توانایی و تخصص بسیار بالایی دارند
EB-1B مختص اساتید تراز اول و محققان است
EB-1C این نوع ویزا متعلق به مدیران اجرایی می باشد
باید توجه داشته باشید که هریک از این سه نوع ویزا هریک شرایط خاص خودش را دارد .

نوع اول این ویزا ، فرد باید توانایی خود را در شغل و تخصص خود به اثبات برساند و درصورت ورود به امریکا نیز در همان حرفه مشغول بکار میشود . این ویزا نیاز به آفر کاری از طرف یک کارفرما ندارد و فرد می بایست خودش به اداره مهاجرت امریکا درخواستش را ارسال کند . در صورتی که برای دو نوع دیگر ، فرد باید پیشنهاد شغلی از امریکا و کارفرمای امریکایی داشته باشد . و کارفرما باید برای فرد درخواست پر کند .

شرایط اخذ ویزای EB1

فرد بتواند توانایی و تخصص فوق‌العاده خود را در علوم، هنر، ورزش و… از طریق یک عنوان یا جایزه ملی یا بین‌المللی اثبات کنند
این توانایی فوق‌العاده می بایست از طریق مستندات مختلف مورد تأیید قرار بگیرد
جوایز مهم و شناخته شده بین المللی شامل : جایزه نوبل ، اسکار ، مدال های المپیک و .. می باشد .

اقامت تضمینی

نیکان ویزا تنها مرجع اخذ اقامت دائم از طریق ثبت اختراع و استارت آپ ، با بیش از ۷ شعبه فعال در سراسر کشورافق نیکان زیرمجموعه‌ای از افق نیکان می‌باشد.

آخرین مقالات

از آخرین اخبار مهاجرت با خبر شوید